PrijemKalendarFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiLista članovaKorisničke grupeRegistruj sePristupi

Broj poruka : 560
Datum upisa : 22.10.2009
Godina : 25

PočaljiNaslov: Italijanski Kup: ACMilan 2 - 1 Novara   Pet Jan 15, 2010 3:24 pm

Posle Rome i Intera, i Milan se plasirao u četvrtfinale italijanskog kupa nakon pobede nad trećeligašem Novarom rezultatom 2:1. Golove za Leonardovu ekipu postigli su Filippo Inzaghi i Mathieu Flamini, dok je pogodak za goste, izjednačujući, delo Gonzalesa. Blizina Novare i Milana odgovarala je gostujućim navijačima koji su u velikom broju (10.000) stigli na "San Siro" kako bi podržali njihove fudbalere.

Leonardo je na ovom meču priliku ukazao većini igrača koji u prvenstvu imaju malu minutažu, a voljno od šefa za ovaj meč dobili su, između ostalih, Beckham, Ronaldinho, Nesta, Borriello, Pato, Seedorf, Oddo... Doduše, poslednja trojica su povređeni.

Filippo Inzaghi igrao je u startnoj postavi, a njegovim golom u 12. minutu domaći su poveli.Novara je na samom početku drugog poluvremena izjednačila preko Gonzalesa, međutim, snove gostiju o plasmanu u narednu rundu srušio je Flamini deset minuta pre kraja majstorskim golom sa dvadesetak metara.

Milan će se u četvrtfinalu italijanskog kupa sastati sa pobednikom meča Udinese -