Datum upisa : 22.10.2009
Godina : 25

PočaljiNaslov: Arrivederci Juve!!! 19 kolo   Pon Jan 11, 2010 2:29 am

Veliki derbi italijanskog fudbala između Juventusa i Milana, odigran u okviru 19. kola
Serije A u Torinu, pripao je gostujućoj ekipi. Rossoneri su slavili rezultatom 3:0 i
pokazali da su u ovom trenutku mozda i najbolji tim u Seriji A. Golove za Milan postigli su Nesta u 29. i Ronaldinho u 72. i 87. minutu susreta.

U prvom poluvremenu viđeno je malo dobrog fudbala, igralo se prilično čvrsto bez
ozbiljnijih prilika za gol. Jedinu pravu šansu Milan je iskoristio i došao do prednosti.
U 29. minutu Pirlo je izveo korner sa desne strane, Felipe Melo je na prvoj stativi
promašio loptu koja dolazi do Neste, a defanzivac Milana je sa dva metra samo postavio nogu i doveo svoj tim u vođstvo.

U nastavku meča ekipa trenera Leonarda je očekivano dodatno usporila tempo i iz konta napada pokušavala da ugrozi gol Alexa Manningera. Sa druge strane, Juventus se bezuspešno trudio da stigne do gola Milana, ali nije uspeo da stvori nijednu iole ozbiljniju šansu pred golom Nelsona Dide. Pobednik meča bio je odlučen u 72. minutu. Pirlo je ponovo centrirao iz kornera, a ovoga puta u šesnaestercu domaćina najbolje se snašao Ronaldinho i glavom polsao loptu iza leđa Manningera. Konačan rezultat postavio je isti igrač u samom finišu meča.

Rossoneri su tako upisali 11. pobedu u šampionatu, dok je Juventus, na čijoj klupi je
verovatno poslednju put sedeo Ciro Ferrara, pretrpeo već šesti poraz.

PočaljiNaslov: Re: Arrivederci Juve!!! 19 kolo   Pon Jan 11, 2010 2:31 am

pobedili smo Juventus.. imamo 8 boda manje od intera.. i utakmicu manje pobedimo tu utakmicu manje i pobedimo inter u derbiju 24januara i samo 2 boda zaostatka shto nije ni malo loshe... MILAN SAMPIONI Very Happy Very Happy fantastichna utakmica.. Ronaldinho je swe bolji i bolji...

PočaljiNaslov: Re: Arrivederci Juve!!! 19 kolo   Pon Jan 11, 2010 3:52 pm

Treba da dobijemo dve teske utakmice da bi smo dosli na -2 boda...Ali kako igraju ne sumnjam...