PrijemKalendarFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiLista članovaKorisničke grupeRegistruj sePristupi

Moderator

Broj poruka : 560
Datum upisa : 22.10.2009
Godina : 25

PočaljiNaslov: Huntelaar - Od promašene investicije do heroja   Uto Dec 01, 2009 8:46 pm

Klaas-Jan Huntelaar je sa dva pogotka u sudijskoj nadoknadi vremena doneo Milanu tri boda protiv Catanije zahvaljujući kojima je ekipa sa "San Sira" stigla do drugog mesta na tabeli Serije A. Holanđanin je dobio priliku tek u poslednjih osam minuta, što njegov učinak čini još vrednijim.

Huntelaar je ovog leta iz Real Madrida stigao u Milan i činilo se da će talentovani
napadač konačno početi da dokazuje svoj potencijal i krenuti tamo gde po kvalitetu i
pripada - u sam vrh. Međutim, ni u Italiji mu nije odmah krenulo, a nakon nekoliko lošijih utakmica domaći novinari i javnost već su ga proglasili potpunim promašajem i počeli su da spekulisu o njegovom odlasku sa "San Sira". Huntelaar, ipak, nije odustajao od borbe za prvi tim, a sada je konačno i uspeo, pokazavši na najbolji način da sudbina može da se promeni za samo osam minuta.

- Nikada nisam razmišljao o odlasku iz Milana. Doveden sam da treniram, trudim se i
naporno radim kako bih se izborio za mesto među najboljih 11. Verujem da se ekipa polako diže u igri i da ćemo do kraja prvenstva biti itekako konkurentni. Trenutno je najvažnije da smo preskočili Juventus - rekao je Huntelaar.

Strateg Milana Leonardo je odlučio da Huntelaaru ukaže priliku osam minuta pre kraja utakmice, a u svlačionicu je poslao Flaminija. Mladi napadač mu se odužio sa dva gola, od kojih se posebno ističe drugi koji u mnogome podseća na stil njegovog zemljaka, legendarnog Marca van Bastena.

- Drugi pogodak će mi sigurno ostati u sećanju kao jedan od najlepših koje sam u karijeri postigao, ali na prvom mestu i dalje je onaj koji sam postigao "makazicama".

Šta dalje? Nada li se bivši kapiten Ajax-a većoj minutaži nakon ovih pogodaka?

- Samo smo želeli da pobedimo, a zahvaljujući mojim golovima i jesmo. Naporno sam radio tokom poslednjih nekoliko nedelje, a tako ću i nastaviti u nadi da ću dodatno napredovati. Ovi golovi su za mene prekretnica, naravno da se nadam da ću ubuduće biti još bolji i dobijati više prilika.