PrijemKalendarFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiLista članovaKorisničke grupeRegistruj sePristupi

Broj poruka : 560
Datum upisa : 22.10.2009
Godina : 25

PočaljiNaslov: AC Milan 1 - 1 Marseille   Pet Nov 27, 2009 8:41 pm

Marseille je propustio priliku da odnese sva tri boda San Sira, pa će odluka o drugom
putniku među 16 najboljih pasti u poslednjem kolu. Madriđani su minimalcem protiv Zuricha overili vizu za drugu fazu takmičenja.

U veoma zanimljivom meču u Milanu gosti su ti koji mogu više žaliti što je na kraju
utakmice rezultat bio 1:1. Domaćin je poveo, ali su Deschampsovi momci propustili više pravih prilika za gol.

Pirlo je na majstorski način proigrao Zambrottu u 6. minutu, ali je njegov pokušaj sa
ivice peterca zaustavio Mandanda. Ono što nije uspeo Zambrotta uradio je Marco Borriello u četiri minuta kasnije kada se nakon dodavanja Pata lepo oslobodio Heinze i doveo Milan do vođstva od 1:0.

Marseille se brzo oporavio i u 16. minutu stigao do izjednačenja. Niang je prevario Odda na levoj strani i centrirao u srce kaznenog prostora gde je odbitak Dide u mrežu zakucao Lucho Gonzales.

Samo dva minuta kasnije Lucho je iz daljine sjajno šutirao, ali je za malo bio neprecizan. Milan odgovara preko Borriello u 24. minutu, ali je Diawara sjajnim uklizavanjem sprečio novo vođstvo domaćina.Do poluvremena oba tima su imala po jednu dobru priliku, ali se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom.

Start drugog poluvremena nije doneo prave prilike za gol, a onda je Brandao u 65. minutu nakon sjajne kontre Marseilla uspeo da uradi gotovo nemoguće i sa pet metara pogodi prečku gola Milana.

Borriello je mogao da bude junak za domaće, ali na lep centaršut Ronaldinha slabo je reagovao u 82. minutu. Ipak poslednju šansu za pobedu imao je Marseille jer je četri minuta pre kraja lopta nakon udarca Diaware završila na stativi.

Na kraju može se reći da je Milan uspeo da sačuva bod koji bi mogao da ga odvede u osminu finala, pod uslovom da sebi ne dozvoli luksuz da izgubi u Zurichu.