PrijemKalendarFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiLista članovaKorisničke grupeRegistruj sePristupi

Broj poruka : 560
Datum upisa : 22.10.2009
Godina : 25

PočaljiNaslov: Bundes Nemacka Liga   Pon Nov 09, 2009 5:05 pm

U prvoj utakmici nedeljnog programa 12. kola Bundeslige Hamburger je propustio priliku da se pobedom približi Bajer iz Leverkuzena na vrhu tabele, pošto je na gostovanju u Hanoveru osvojio samo jedan bod. Slavlje gostiju sprečio je iskusni Štajner koji je samo dva minutapre kraja postavio konačan rezultat meča.

Ni rival koji se ne nalazi u vrhu nemačkog fudbala nije bio dovoljan Herti da zabeleži
pozitivan rezultat. Berlinci, za koje je Pejčinović odigrao ceo meč, a Kačar svega
poslednjih sedam minuta, poraženi su od Kelna i posle 13. kola ubedljivo su poslednji
u Bundesligi. Neven Subotić je odigrao ceo meč u Bremenu gde je njegova Borusija uspela da ostane neporažena u duelu protiv domaćeg Verdera.

Tabela: Bajer Leverkuzen 26 bodova, Hamburger 23, Verder 23, Šalke 22,
Volfzburg 21,Majnc 21, Hofenhajm 20, Bajern 20...

PočaljiNaslov: Re: Bundes Nemacka Liga   Pon Nov 09, 2009 5:10 pm

u nemackoj po meni najaci wolzburg... igraju momci... dzeko razbija suigrac mu graffite razbijaju...
MilanCanic
Moderator
Moderator

Godina : 25

PočaljiNaslov: Re: Bundes Nemacka Liga   Ned Nov 22, 2009 2:36 pm

zadnje odigrano kolo u nemackoj..

Fudbaleri Verdera ostavili su najjači utisak u subotnjim utakmicama 13. kola Bundeslige.
Tim iz Bremena je prikazao izvanrednu igru u Frajburgu i naneo domaćinu pravu katastrofu.
Za razliku od "zelenih" do bodova je znatno teže došao Šalke u meču sa Hanoverom. Domaćin
je poveo pogotkom peruanskog reprezentativca Džefersona Farfana sredinom drugog poluvremena,a mladi Moravek je u nadoknadi vremena overio pobedu ekipe iz Gelzenkirhena. Razočarala je ekipa Volfzburga koja je na svom terenu od Nirnberga koji je dva puta vodio, "vukovi" dva puta stizali zaostatak, ali su u nadoknadi vremena primili pogodak koji ih je koštao boda.

Isključenje Kuzmanovića na meču sa Hertom

Pogledajte Kuzmanovićev gol

Od srpskih fudbalera najzapaženiji je bio Zdravko Kuzmanović. On je doneo bod Štutgartuu
duelu sa hertom, ali je ubrzo po postizanju gola morao da napusti teren zbog drugog žutog
kartona. Nemanja Pejčinović je odigrao ceo meč za berlinsku ekipu koja ostaje prikovana za začelje, dok je Gojko Kačar dobio priliku u poslednjih dvadesetak minuta utakmice. Neven Subotić je uspešno komandovao odbranom dortmundske Borusije koja ipak nije uspela da savlada ove sezone odlični Majnc. Bodove sa gostovanja nose i Hofenhajm i Borusija iz Mehnegladbaha koji su bili bolji od Kelna, odnosno Ajntrahta.

Rezultati:

Ajntraht - Borusija Menhengladbah 1:2 (0:0)
Švegler 86'(pen) - Rus 54'(ag), Brauvers 65'

Frajburg - Verder 0:6 (0:1)
Almeida 33', 57', Marin 55', Ezil 67', Naldo 73'(pen), Rozenberg 82'

Keln - Hofenhajm 0:4 (0:2)
Eduardo 6', Obasi 11', Ba 46', Ibišević 90'(pen)

17:30h Hamburger - Bohum

Tabela: Verder 26 bodova, Bajer Leverkuzen 26 (meč manje), Šalke 25, Hofenhajm 23, Hamburger 23 (meč manje), Majnc 22, Volfzburg 21...
MilanCanic
Moderator
Moderator

Godina : 25

PočaljiNaslov: Re: Bundes Nemacka Liga   Pon Nov 30, 2009 2:24 am

"Švabama" ne prijaju aspirini

Bundesliga logoU prvoj utakmioci nedeljnog programa 14. kola Bundeslige lider šampionata,
ekipa Bajera iz Leverkuzena, ubedljivo je pobedio Štutgart sa 4:0 čime su nastavljeni
problemi za tim Zdravka Kuzmanovića, kojeg nije bilo u timu "švaba" zbog crvenog kartona
dobijenog u prošlom kolu. Ukoliko Markus Babel već od sutra ne bude više trener Štutgarta,
tima koji posle 14. kola zauzima 17. mesto u Bundesligi sa samo 11 osovjenih bodova, za to
će najzaslužniji biti mladi napadač ekipe iz Leverkuzena Štefan Kisling koji je postigao