PrijemKalendarFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiLista članovaKorisničke grupeRegistruj sePristupi

Broj poruka : 560
Datum upisa : 22.10.2009
Godina : 25

PočaljiNaslov: Premier Engleska Liga   Pon Nov 09, 2009 5:03 pm

Veliki derbi Premijer lige pripao je Čelsiju koji je na "Stemford Bridžu" savladao ekipu Mančester Junajteda sa 1:0 i tako aktuelnog šampiona poslao na treće mesto, iza Arsenala koji je osvojio isti broj bodova ali ima daleko bolju gol-razliku.

Gol odluke u ovom meču, na kome je Branislav Ivanović dobro odigrao svih 90 minuta a nedovoljno oporavljeni Nemanja Vidić ostao na klupi za rezerve, postigao je Džon Teri, koji je najbolje odreagovao posle prekida u 76. minutu i udarcem glavom obezbedio trijumf Čelsiju.

Ekipa Karla Anćelotija je na taj način svoje najbliže pratioce ostavila na pet bodova
zaostatka, s tim što je Arsenal odigrao utakmicu manje od klubova koji su u ovom derbiju odmerili snage.

U prve tri utakmice 12. kola engleskog fudbalskog prvenstva koje su odigrane u nedelju zabeležena su sva tri moguća ishoda: kao domaćin je slavio Hal Siti, pobedom protiv Stouka,kao gost je do pobede došao Everton, savladavši ekipu Vest Hema, dok je nerešenim ishodom okončan duel Vigana i Fulama.

Iznenađenjem se može nazvati trijumf Hala, koji je sa pretposlednjeg dospeo na 17. mesto, a za taj ishod najzaslužniji je Jan Venegor of Heseling koji je mrežu Stouka zatresao u poslednjem minutu za konačnih 2:1.

21:00 Liverpul - Birmingem Siti

Tabela: Čelsi 30 bodova, Arsenal 25 (meč manje), Mančester Junajted 25, Totenhem22,Aston Vila 21...

Čelsi odmiče, nerešeno na Enfildu zadnje odigrano kolo

Premijer liga EngleskeU derbi susretu 13. kola engleske Premijer lige ekipe Liverpula i
Mančester Sitija su podelile bodove. U veoma uzbudljivom drugom poluvremenu domaćinje
uspeo da povede, ali su "građani" preokrenuli rezultat. Njihova radost je ipak kratko
trajala jer je Benajun postigao pogodak za izjednačenje. Tim sa Enfilda je tako još više
zaostao za vrhom tabele, dok je Sitiju ovo šesti uzastopni remi. Čelsi se učvrstio na
vodećoj poziciji nakon ubedljive pobede protiv Vulverhemptona. Nemanja Matić je debitovao za londonski tim pošto je u 69. minutu ušao u igru umesto Malude. Branislav ivanović nije ulazio u igru, baš kao ni Nenad Milijaš kod Vulvsa. Na ruku Čelsiju svakako ide i rezultat iz Sanderlenda gde je domaćin iznenadio ekipu Arsenala i golom Benta osvojio tri boda.

Jedan gol je odlučio pobednika i u duelu Birmingema sa Fulamom. Barnli se opet pokazao kao nezgodan domaćin i samo malo sreće mu je nedostajalo da savlada Aston Vilu koja je
izjednačila pred kraj utakmice. Najuzbudljivije je bilo u duelu Hala i Vest Hema koji je
završen podelom bodova. "Čekićari" su rano stekli dva gola prednosti, ali je domaćin već
do poluvremena preokrenuo rezultat. Međutim, početkom drugog dela igre domaćin ostaje sa igračem manje i gosti to uspevaju da iskoriste i izbore bod.

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa Mančester Junajted je bez previše problema
savladao ekipu Evertona sa 3:0, a srpski reprezentativac Nemanja Vidić svih 90 minuta je
uspešno komandovao odbranom "crvenih đavola".

16:00h Totenhem - Vigan

Tabela: Čelsi 33 boda, Mančester Junajted 28, Arsenal 25 (meč manje), Aston Vila 22, Totenhem 22 (meč manje), Mančester Siti 21 (meč manje), Liverpul 20, Sanderlend 20... 17:00h Stouk - Portsmut
MilanCanic
Moderator
Moderator

Godina : 25

PočaljiNaslov: Re: Premier Engleska Liga   Pon Nov 30, 2009 2:25 am

Čelsi bolji od Arsenala, Liverpulu gradski derbi

Premijer liga EngleskeLider engleskog fudbalskog šampionata, londonski Čelsi, nastavio je
sa pobedama u novoj sezoni, ostvarivši svoju 12. u gradskom derbiju sa Arsenalom. Do
trijumfa od 0:3 ekipu Karla Anćelotija doveli su golovi postignuti u samoj završnici prvog
poluvremena kada se mreža "tobdžija" zatresla dva puta za samo četiri minuta. Ti pogoci,
Drogbe a onda i auto-gol Vermalena, omogućili su Čelsiju da posle duela sa
četvrtoplasiranim timom Premijer lige ostane pet bodova udaljen od prvog pratioca,
Mančester Junajteda. Konačnih 0:3 na "Emiratima" postavio je Didije Drogba iz slobodnog
udarca u samoj završnici, što mu je bio 11. pogodak protiv Arsenala na isto toliko
utakmica sa ovim rivalom.

I posle 14. meča u ovoj sezoni Premijer lige Vulverhempton našeg Nenada Milijaša zauzima
pretposlednje mesto na tabeli a za to je zaslužan novi, osmi po redu poraz "Vonderersa".
Već u trećem minutu iskusni Li Bojer je pogotkom doneo pobedu Birmingem Sitiju, a domaćinu iz 13. engleskog grada po populaciji od pomoći nije bio ni ulazak srpskog reprezentativca.

Istina, isprva nije ni bilo planirano da Milijaš dobije šansu u 66. minutu, ali nakon što se
povredio rezervista Kajtli, koji je prethodno zamenio Halforda, bivši kapiten Crvene
zvezde dobio je priliku da zaigra no to nije bilo od značaja za konačni ishod ovog
susreta. Zato i ne čudi što je trener Vulverhemptona, Mik MekKarti, doživeo zvižduke po
završetku meča koji je bio osmi u nizu bez pobede.

Maskerano šutira u 12. minutu gradskog derbija u Liverpulu a Jobo (nije na slici) skreće
loptu u sopstvenu mrežu

U 212. susretu gradskih rivala iz Liverpula, kao gosti su slavili "crveni" Rafe Beniteza
koji su tako i šesti uzastopni put ostavili Everton bez pobede u susretima sa najvećim
suparnikom. Nakon tri uzastopna prvenstvena poraza van "Enfilda", Liverpul su do 83.
trijumfa nad Evertonom odveli auto-gol Joboa i pogodak Kujta u završnici, pa je tako
pred kraj meča na "Gudisonu" odjekivalo čuveno "You'll never walk alone" pristalica
gostiju. Ipak, mora se priznati da poklonicima dva liverpulska kluba nije baš do pesme u
ovoj sezoni Premijer lige, jer su do ovog meča obe ekipe zajedno već doživele 11 poraza,
a odigrale su 26 utakmica. To je bio njihov zajednički učinak u čitavom prošlom šampionatu