PrijemKalendarFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiLista članovaKorisničke grupeRegistruj sePristupi

Broj poruka : 560
Datum upisa : 22.10.2009
Godina : 25

PočaljiNaslov: Primera Spanska liga   Pon Nov 09, 2009 5:01 pm

U prvim utakmicama 10. kola španskog fudbalskog prvenstva koje su na programu bile unedelju jedinu pobedu ostvario je Atletik Bilbao, savladavši u Santanderu ekipu Rasinga
sa 0:2.

Istim rezultatom, ali kao domaćin, Almerija je nadigrala Osasunu i izjednačila se sa njom
po broju bodova (12), dok je minimalni trijumf Sporting iz Hihona zabeležio u meču sa
Espanjolom, čime se domogao sedme pozicije na tabeli Primere.

Valensija je boljom igrom u prvom poluvremenu stekla nedostižnu prednost od tri gola u odnosu na Saragosu u čijem sastavu nije bilo Ivana Obradovića, dok je Nikola Žigić odgledao ceo meč sa klupe za rezervne igrače domaćeg tima. U poslednjoj utakmici 10. kola Primere Sevilja je bez Ivice Dragutinovića u sastavu, savladala Viljareal sa 3:2 čime je ostala u trci za vrh tabele sa Barselonom i madridskim Realom..

Almerija - Osasuna 2:0 (1:0)
Hosečo 1'(a.g.), Uče 89'

Rasing Santander - Atletik Bilbao 0:2 (0:1)

Atletiko Madrid - Real Madrid 2:3 (0:2)

Tabela: Barselona 26 bodova, Real Madrid 25, Sevilja 22, Valensija 21, Deportivo 19,

PočaljiNaslov: Re: Primera Spanska liga   Pon Nov 09, 2009 5:07 pm

ova sevilla razbija :-) Luis Fabiano na swakoj utakimi strelac.. da je milan izdwojio josh samo 10 miliona preko hunteara i da su doweli luis fabiana za 25 miliona bog da nas widi.. Very Happy
MilanCanic
Moderator
Moderator

Godina : 25

PočaljiNaslov: Re: Primera Spanska liga   Ned Nov 22, 2009 9:55 pm

zadnje odigrano kolo spanske lige

U nedelju su na programu bili preostali mečevi 11. kola španskog fudbalskog prvenstva, a
najubedljiviji je bio Viljareal koji je do svoje treće pobede u Primeri stigao savladavši
Valjadolid sa 3:1.

Hetafe je pobedom nad Espanjolom od 0:2 prestigao na tabeli domaćina ovog meča, a Majorka je za vodećom petorkom održala korak savladavši Almeriju, doduše tek u završnici kada su Kastro i Viktor svojim pogocima omogućili trijumf od 3:1.

Atletik Bilbao - Barselona 1:1 (0:0)

Tabela: Real 28, Barselona 27, Sevilja 25, Deportivo 22, Valensija 21 (meč manje),

Ibrahimović odlučio "El klasiko"

U ne baš toliko zanimljivom 159. "El klasiku" minimalnu pobedu je odnela Barselona iako je
do trenutka kada je postignut jedini pogodak Real bio nešto bolji rival. Izmena u 52.
minutu kada je umesto Anrija Gvardiola u igru uveo Zlatana Ibrahimovića ispostavila se kao najvažniji detalj meča, pošto je Šveđanin posle samo četiri minuta od ulaska na teren
postigao gol na asistenciju Danije Alveša.

Ibrahimović postiže gol protiv Reala

Poslednjih pola sata "kraljevski klub" je imao i brojčanu prednost pošto je u 63. minutu
isključen Buskets, ali napadi Madriđana su bili stihijski pa je pre moglo da se dogodi da
Katalonci iz kontranapada povećaju svoju prednost nego da Real izjednači. Da obe ekipe
završe meč sa po 10 fudbalera pobrinu se Las Dijara koji je u poslednjim momentima
regularnih 90. minuta takođe zaradio drugi žuti karton.

U iščekivanju "El Klasika" u nedelju je odigrano pet mečeva 12. kola Primere.
Najuzbudljivije je bilo u Vljadolidu gde domaći Real i pored prednosti od 3:0 nije uspeo na
kraju da trijumfuje protiv Tenerifa pošto su gosti sa Kanarskih ostrva uspeli u poslednjih
pola sata igre tri puta da zatresu mrežu domaćeg golmana. Šest golova viđeno je i u
predgrađu Madrida gde je Hetafe ubedljivo savladao Herez, dok je Atletik iz Bilbaa bio
skoro jednako efikasan na gostovanju u Almeriji.

Deportivo iz La korunje nastavlja sa odličnim igrama u ovoj sezoni, a nova žrtva ekipe iz
Galicije bio je Rasing iz Santandera koji ne blista ove godine. Minimalnim rezultatom
slavila je i Osasuna i to u Saragosi, a u domaćem timu ponovo nije bilo Ivana Obradovića.

Madridski Atletiko je do svoje druge pobede u tekućem šampionatu došao tek u 12.kolu ptoriv Espanjola i bar na nekoliko dana "jorgandžije" mogu da odahnu pošto su se izvukli iz zone ispadanja. Aguero sa dva gola i Forlan i Maksi koji su po jednom pogađali metu naneli su ubedljiv poraz gostima iz Barselone.